Resultat 2013

Detta är preliminära resultat (senast uppdaterade 2013-06-13 07:30), saknas du i resultaten? skicka mail till info@skatasryggar.se

Resultat för företagsklass hittar ni här

 

2.5 Km F 18 anmälda
1 Alexandra Gullberg Sävedalen AIK 13:05
2 Filippa Fagerström IFK Göteborg 13:16
3 Anna Flakberg IFK Göteborg 13:48
4 Elin Flakberg IFK Göteborg 14:31
5 Emma Klockargård Maik 15:19
6 Olivia Asp IFK Göteborg 16:41
7 Matilda Asp IFK Göteborg 18:35
8 Matilda Åkersson Landehof 23:31
9 Fia Dienert 25:24
10 Hanna Wedin Mölndals KK 26:07
11 Klara Hallgren CONsat 28:45
Ella Dienert Aktivitus 28:45

 

 

2.5 Km P 21 anmälda
1 Per Nordholm Sävedalens AIK 11:21
2 Albin Lysell Sävedalens AIK 11:50
3 Carl Wedin Kållereds SK 12:30
4 Harald Ekenberg IK Stern 13:00
5 Melker Åkersson Landehof 13:16
6 Gabriel Norder IF Rigor 13:21
7 Hugo Hilmersson Göteborgs Skidklubb 13:43
8 Carl Erixon IFK Göteborg 13:47
9 Kalle Båth OK Landehof 14:58
10 Emil Arvidsson Bokhultets IF 15:00
11 Sasha Voznessenski 15:24
12 Albert Alperud 16:40
13 Oliver Klockagård Kållereds SK 17:05
14 Emil carlen OK Landehof 17:08
15 Jakob Asp IFK Göteborg 17:40
16 Tage Kinell IFK Göteborg 23:18
17 Linus Carlsson Kokinsky Göteborg 23:38
18 Arvid Grundberg 28:45
19 Isak Lehto 32:55

 

 

Dam 12 116 anmälda
1 Lisa Risby Audi Göteborg 62:15
2 Emma Bergman Göteborg Majorna OK 64:23
3 Helena Jansson Leksands OK 65:46
4 Eva Nyström Herkules | Rambo Trailrun 66:33
5 Johanna Öberg Ryda SK 68:38
6 Aina Edgren Trollhättans SOK 69:04
7 Madeleine Thorn Ulricehamns IF-skidor 70:08
8 Karin Hedberg OK Linné 71:04
9 Lena Hilmersson Göteborgs Skidklubb 71:27
10 Maria Olsson Pantern running club 74:50
11 Frida Andersson Falkenberg 76:00
12 Therese von Wachenfeldt 77:11
13 Jessica Dahlgren 78:27
14 Annelie Nilsson IK Jogg 78:36
15 Karin Gaisbauer Zacco 79:57
16 Maria Frånlund Triathlon Väst 80:11
Eva Fridman Hälle IF 80:11
18 Christine Johansson Ramböll | Ramböll 1 80:42
19 Ellinor Andersson 81:04
20 Ann-Sofie Svensson 81:05
21 Lisa Ekström Sweco | Sweco Environment 81:34
22 Liduina van Sitteren 81:38
Ingela Roos Göteborg Majorna OK 81:38
24 Miranda Kvist Salomon Trail Team 81:47
25 Eva Tenow Radar arkitektur och planering | OKI-RADAR-KKA 82:13
26 Charlotta Ollesdotter 82:52
27 Åsa Sandström Dentsply IF 82:58
28 Åsa Lindström Ut och In 83:13
29 Evelina Pedersen 83:28
30 Ronja Arvidsson Skåneslättens OL 83:34
31 Maria Gustafsson Friskis&svettis i Borås 83:37
32 Alexandra Hoff Falkenberg RR 83:45
33 Johanna Philipson 84:09
34 Jessica Lindberg 84:16
35 Linda Olsson 84:55
Linda Nyberg 84:55
37 Jennie Stenström 85:26
38 Hanna Svebring 85:39
39 Mette Möller Nielsen AKIF 87:01
40 Tina Laaksonen 88:03
41 Lina Sandström OK Stigen 88:17
42 Elinor Johansson Lubba Då! 89:13
43 Emma Sofia Carlstedt 89:25
44 Amanda Ek Älvängen 89:30
45 Matilda Johansson 89:49
46 Sofia Nilsson 89:55
47 Ann Novotny 91:16
48 Caroline Skartind Husvärden 91:27
49 Annika Cornéer 91:29
50 Elin Ekman Norra Guldheden 91:36
51 Sara Rönnqvist 91:48
52 Rebecca Pedersen Alviva AB | Alviva 92:10
53 Susanne Björkdahl Björkekärr 92:14
54 Malin Lagerqvist Solvikingarna 92:22
55 Linda Fagerström Ramböll | Ramböll 2 93:05
56 Linda Skog OK Reftele 93:11
Karin Olsson Hisingen 93:11
58 Hedvig Helgeson Team Kålltorp 93:20
59 Sara Andersson MMT | MMT 93:23
60 Cecilia Thelin Koppartrans IF 93:32
61 Sara Adolfsson 93:35
62 Ulrika Axelsson 93:40
63 Louise Böregård OK Gläntan 93:53
64 Frida Möller 94:00
65 Madelene Ullbro 94:31
66 Anna Rosnäs Stern 94:32
67 Ida Hartford 94:35
68 Linda Nilsson Floda 94:40
69 Kristina Akyuz Karlsson 94:58
70 Jenny Eliasson 95:10
71 Carina Cametorn 95:37
72 Pernilla Backlund Närpes OK 95:52
73 Lotta Liden Lundgren 96:42
Mari-Louise Nilsson 96:42
75 Helena Andersson 97:35
76 Erika Andersson 97:55
77 Gunilla Baudin 98:05
78 Anneli Ericsson Göteborg 98:39
79 Nicola Berntsson Partille Kommun 98:59
80 Jenny Wildar Partille Kommun 99:00
81 Maria Welin Ramböll | Ramböll 2 99:07
82 Linda Röine Baltra Military Fitness 99:32
83 Jenny Edström Mölndals Roddklubb 100:10
84 Lina Hermansson 100:27
85 Marie Johansson 100:43
86 Anna Lundkvist 102:38
87 Therese Granelli Advance AB | Team Slimpa 103:42
88 Anna Strandberg 106:21
89 Linn Johansson Social Runners 109:59
90 Helena Thomson 110:52
91 Åsa Svensson 113:04
92 Rebecka König Partille Kommun 114:53
93 Rebecca Alverfors Chadien 116:14
94 Kristin Luhr Callista Enterprise | Callista Trail Runners 118:10
95 Cornelia van de Beek 121:35
96 Emmah Tranemyr Göteborg 122:37
97 Marianne Molin Sösdala Löparna 147:03
Maria Grandelius Lindor DUO Fotografi AB Ej godk.

 

 

Dam 12 -45+ 15 anmälda
1 Catharina Thorn Ulricehamns IF-skidor 72:07
2 Christina Granberg 81:42
3 Nicoline Aspegren 81:49
4 Åsa Magnor Uddevalla SK 85:43
5 Susanna Andersson Kitas | Just for fun 88:02
6 Lena Lyckdal Military Fitness 93:46
7 inger jansson 94:49
8 Annika Carlunger 97:33
9 Mimmi Andersson Big Joe Turner 104:31
10 Camilla Ednell Bokhultets IF 106:19
11 Anna Ask HIF Klinten 106:23
12 Susi Burton 121:15

 

 

Dam 21 41 anmälda
1 Sara Een Team CLWR 111:58
2 Linn Lennartsson IK Stern 118:43
3 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 121:03
4 Sofia Ebermark Älvsby IF OK 122:47
5 Lisa Ahnoff Lisa+Tobias 124:26
6 Märta Mollén Kimstad Goif 126:12
7 Linnéa Bäckström Hestra IF 129:16
8 Ulrika Toresson 129:54
9 Elinore Axelsson 131:23
10 Hanna Eriksson Salomon Blogg 132:11
11 Eva Tiselius OK Kåre 132:58
12 Nina Ingvarsson Stöcke TS Järnet 136:28
13 Elin Trolltoft Mölndal 136:59
14 Åsa Palm Göteborg 139:35
15 Caroline Rafstedt 139:45
16 Lisa Bindgård 142:45
17 Disa Åhman 143:04
18 Sofia Brandt Knutsson Göteborg 145:14
19 Lisa Edberg 145:16
20 Christine Wageborn Triathlon Väst 145:42
21 Li Edqvist Solvikingarna 147:02
22 Lisa Engström 149:44
23 annika gustafsson 153:59
24 Linda Hjälmered Triathlon Väst 154:41
25 Johanna Andersson Solvikingarna 155:37
26 Michaela Krenauer 156:20
27 Maria Lagerlöf 157:18
28 Linda Grahn 160:37
29 Åsa Borssen Team Nordic Trail 162:36
30 Lisa Andersson Tengnér 163:16
31 Viktoria Renérius 163:54
32 Karin Törnquist TbOK 185:35
33 Sara Wagner Frillesås 193:21
34 Josefine Persson Göteborg 198:25
Anna Stjärnvy FreddeHero Ej godk.

 

 

Dam 21 -45+ 2 anmälda
1 Susanne Svedberg IK Trasten 142:07
2 Ann Kärrbrand Halmstad 191:54

 

 

Dam 6 67 anmälda
1 Malin Jonsson Sävedalens AIK 35:11
2 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 37:54
3 Karolina Källstrand FK Åsen 40:08
4 Anneli Sunnervall Triathlon Väst 40:26
5 Sierra de Goldsmith Kettlebell Center | Kettlebell Center 40:33
6 Chunhua Högström Kettlebell Center | Kettlebell Center 40:58
7 Alida Alivodic 41:22
8 Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 41:46
9 Elin Hamrefors OK Landehof 41:59
10 Malin Kirjonen Kettlebell Center | Kettlebell Center 42:23
11 Therese J. Dolderer Buarås Måleri 43:39
12 Victoria Tenskär Uddevalla SK 43:42
13 Jennifer Rofors 44:04
14 Sofie Bäcklund Ytterby 44:09
15 Mikaela Lilleste 44:43
16 Karin Mattsson 45:09
17 Anett Limseth Fägersten Uddevalla SK 45:15
18 Ellen Johansson 45:27
19 Ingela Nelsén Falkenbergs OK 45:33
20 Karin Wessberg Triathlon Väst 46:06
21 Jessica Andersson 46:23
22 Catrine Johansson 46:27
23 Jenny Lilléus 46:51
24 Alexandra Berger 46:56
25 Eva Liljeros Tolereds AIK 47:15
26 Pernilla Antonsson 48:24
27 Katarina Rydén Markinhuhta OK Landehof 48:35
28 Malin Wallin Partille 50:00
29 Andrea Berntsson 50:01
30 Emma Leiderth Salomon/Femmans Sport 50:56
31 Theres Bergman IF Skattmasarna 51:02
32 Lydia Lidé 51:10
33 Carolin Arvidson 51:16
34 Malin Carlsson Salomon/Intersport if 51:46
35 Charlotte Nilsson Partille Kommun 52:01
36 Ida Forslind 52:18
37 Gunilla Sandström OK Stigen 53:35
38 Maria Neth Rya IF 54:05
39 Annika Andersson 54:22
40 Marie Brodén 54:23
41 Susanne Hartzell 54:32
42 Malin Johansson Alingsås 56:44
43 Malin Mårtensson 62:34
44 Emma-Kara Nilsson Billingens Klätterklubb 63:31
45 Åsa Olofsson 65:04
46 Lucy Brazier 66:49
47 Kristina Sagen 67:13
48 andrea lindberg 67:59
49 Jenny Bryngelsson 68:00
50 Christin Edblom 71:35
51 Kristina Lindén-Eriksson 73:47
52 Birgitta Langton 76:03

 

 

Herr 12 220 anmälda
1 John Börjesson Hammarby Friidrott 53:08
2 Marcus W.Petersson IK Jogg 55:57
3 Martin Flinta Herkules | Rambo Trailrun 57:12
4 Svante Lundgren Högsbo AIK 57:43
5 Daniel Bucht Sävedalen AIK 57:44
6 Olle Dahlberg Solvikingarna 57:50
7 Johan Badenfelt Preconal | Falkenberg Allstars 58:58
8 Joakim Kaminsky Radar arkitektur och planering | OKI-RADAR-KKA 59:05
Per Rosén Swedish Trail Running 59:05
10 Henrik Bengtsson Preconal | Falkenberg Allstars 59:06
11 Viktor Thorn Ulricehamns IF-skidor 60:11
12 Per Lindberg Ramböll | Ramböll 1 61:48
13 Jimmy Jacobsson Preconal | Falkenberg Allstars 61:54
14 Daniel Larsson Alviva AB | Alviva 61:57
15 Andreas Branell Ryda SK 61:58
16 Markus Johansson Sweco | Sweco Systems 62:02
17 Johan Myrberg 62:23
18 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 62:27
19 Fredrik Karlsson Göteborg Majorna OK 63:29
20 Tobias Johansson Preconal | Falkenberg Allstars 64:31
21 Goran Edenro Kvarnbyns Löparsällskap 65:00
22 Jonas Hansryd Ericsson 65:04
23 Johan Jansson Göteborg 65:43
24 Per Löwendahl Herkules | Rambo Trailrun 65:56
25 Ulf Wederbrand 66:09
26 Erik Rundin Hemsjukvården Lundby | Hemsjukvården Lundby 66:25
27 Bengt Nilsson Falkenberg 66:34
28 Stefan Roos SpeedLedger AB | SpeedLedger 66:59
29 Rickard Allvin Ölmstad IS 67:19
30 Andreas Berntsson Solvikingarna 67:46
31 Andreas Karlsson Sweco | Sweco Environment 68:55
32 Björn Jidmar 69:23
Jacob Toxen-Worm Ramböll | Ramböll 1 69:23
34 Fredrik Ellborg 69:25
35 Martin Johansson 69:27
36 Daniel Kelly Ericsson 69:30
37 Andreas Nordin 69:36
38 Daniel Johansson IF Hårdrock 69:37
39 Svante Paulsson Spring i Önnered 69:51
40 Fredrik Ivansson Herkules | Rambo Trailrun 69:54
41 Christoffer Röine Baltra Military Fitness 69:57
42 Daniel Nilsson 70:37
43 Christoffer Brochs Göteborg 70:53
44 Johan Brodén 71:50
45 Daniel Nilsson 72:04
46 Martin Erlandsson SpeedLedger AB | SpeedLedger 72:10
47 Pontus Arvåsen 72:22
48 Tobias Junsten SpeedLedger AB | SpeedLedger 72:54
Tobias belforth Salomon/Naturkompaniet Göteborg 72:54
50 Oscar Berg Riddarna 73:01
51 Jonas Häll ATEA Sverige AB | Busted joints 73:02
52 Mikael Nilsson 73:04
53 Jonas Olsson 73:17
54 Carl Moqvist 74:52
55 Patrik Alperud 75:25
56 Henrik Borisch Kärra IBK 75:32
57 Rickard Dömstedt 75:36
58 Patrik Leiderth Salomon/Femmans Sport 75:37
59 Lars Brändemo Sweco | Sweco Systems 75:46
60 Kristofer Birgmark 75:58
61 Mark Ubbink Sävedalens AIK 76:05
62 Johan Thornadtsson Göteborg 76:23
63 Edward Jobson Romelanda 76:29
64 Johan Eltes Callista Enterprise | Callista Trail Runners 76:37
65 Jimmy Rempling Rejlers IF 77:02
66 Karl-Johan Kinander Salomon Staff 77:04
67 Jonas Thollander Sweco | Sweco Systems 77:06
68 Marcus Regnander Hemsjukvården Lundby | Hemsjukvården Lundby 77:26
69 Igor Tihonov 77:35
70 Magnus Tenskär Uddevalla SK 77:36
71 Thomas Johansson Team Ekenäs 77:38
72 Anders Frelek FK Åsen 77:47
73 Per Arneng SpeedLedger AB | SpeedLedger 77:53
74 Johan Ullbro WinBro 77:54
75 Victor Mattelin Atea Sverige AB | The Tremors 77:57
76 Vasilios Zachariadis Stockholm 78:01
77 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 78:20
78 Peter Wretmo 78:34
79 Filip Sahlberg 78:39
80 Andreas Holtz Audi 78:41
81 jonas artursson Sandviks Marina 78:48
82 Linus Hellberg Lubba Då! 78:49
83 Anders Persson Triathlon Väst 78:51
84 Rickard Stark Radar arkitektur och planering | OKI-RADAR-KKA 79:22
Martin Lannsjö Team Sportia/Salomon 79:22
86 Dan Savefjord Ramböll | Ramböll 2 79:37
87 Daniel Ledner Blåmesen IF 79:38
88 Kasper Bergvall 79:53
89 Fredrik Svensson Atea Sverige AB | The Tremors 80:01
90 Mikael Andreasson Alviva AB | Alviva 80:08
91 Per Ängsved 80:09
92 eric wahlund BCJ 80:19
93 Johan Gratschew 80:27
94 Johan Svensson 80:29
95 Stefan Lindvall ATEA Sverige AB | Busted joints 80:30
96 Joakim Åkesson Landehof 80:33
97 Jonas Björkqvist Billdal 80:37
98 Stefan Linnér 80:38
Mikhail Voznessenski 80:38
100 Peter Eriksson Salomon VIP 80:40
101 Andreas Stenerdahl 80:44
102 Sven Ardung Sweco | Sweco Environment 80:48
103 Kristoffer Ericsson 80:55
104 Mikael Blomkvist Crossfit Gothenburg | Crossfit Gothenburg 81:33
105 Nicklas Sehlin Alingsås Sim & Liv 81:36
106 Niklas Österlund 81:48
107 Adam Björk 81:49
108 Sebastian Waltilla 82:13
109 Anders Sjögren Atea Sverige AB | The Tremors 82:19
110 Hans-Jörgen Sandelklint Team Kungälv IS 82:21
111 David Johansson 82:24
112 Jonas Mentzer ELIXIA Torslanda 82:29
113 Lars Lundkvist 82:34
114 Johan Persson Sweco | Sweco Environment 82:35
115 Johan Haglund 82:43
116 Fredrik Waltilla Trailalot 82:50
117 Jeremias Valsten Hemsjukvården Lundby | Hemsjukvården Lundby 82:51
118 Johan Landin Whisky Dogs 82:52
119 Erik Paulsson Crossfit Gothenburg | Crossfit Gothenburg 82:59
Jim Laaksonen 82:59
121 Michael Alvander Volvo | Cylinda Allstars 83:05
122 Pontus Wiegandt 83:07
123 Viktor Vallin 83:10
Sascha Brose Göteborgs Universitet 83:10
125 Joakim Kopka Volvo | Cylinda Allstars 83:14
126 Stefan Johansson 83:34
127 Martin Böhm MMT | MMT 83:42
128 Per Rosén 83:55
129 Anders Asplund Callista Enterprise | Callista Trail Runners 84:14
130 Siavash Ashegh 84:37
131 Martin Johansson Kitas | Just for fun 84:42
Daniel Arvidson Arvidsfone 84:42
133 Gustav Pettersson Salomon VIP 84:46
134 Tobias Johansson Mariestad 85:01
135 Alfred Toper 85:02
136 Wilmer Brodén Leksands OK 85:09
137 Daniel Persson 85:15
138 Martin Morén 85:17
139 Ove Forsberg Sunnervall Triathlon Väst 85:40
140 Martin Borgvall Damage Inc. 85:41
141 Mattias Stenqvist Sjövalla FK 86:03
142 Benjamin Berg Riddarna 86:19
143 Per Skogsberg DFVM 86:28
144 Jan Zachrison 86:31
145 Claes Björkman Mölnlycke 86:34
146 Daniel Gustavsson 86:46
147 Jonas Neumann Ericsson 87:23
148 Johannes Gustafsson Crossfit Gothenburg | Crossfit Gothenburg 87:47
149 Peter Wiik Närpes OK 87:58
Johan Lindberg 87:58
151 Andreas Haggärde Kitas | Just for fun 88:02
152 Thomas Hansson 88:04
153 Rickard Granqvist Långshyttans AIK 88:17
154 Richard Arvidsson raph solutions ab 89:42
Patrik Olsson IF Skattmasarna 89:42
156 Fredrik Ohlsson 89:50
157 Dennis Larsson DSIF 89:52
158 Thomas Jaremo 90:14
159 Thorbjörn Ekfeldt MMT | MMT 90:35
160 Razvan Nutu Advance AB | Team Slimpa 91:08
161 Tomas Riha 91:17
162 Nicklas Carlson 91:19
163 Andreas Antonsson 91:21
164 Hans Englund Crossfit Gothenburg | Crossfit Gothenburg 91:23
165 Ola Svensson MMT | MMT 91:32
166 Roger Wennborg Audi Göteborg 91:53
167 Marius Hauge 92:00
168 Henrik Sandqvist Rejlers IF 92:05
169 Erik Pettersson 92:21
170 Mattias Hägerstrand 92:31
171 Patrick Langton 93:04
172 Anders Palmquist 93:40
173 Magnus Andersson Ramböll | Ramböll 2 93:49
174 Magnus Ivarsson OK Gläntan 93:53
175 Hans Ask HIF Klinten 94:01
176 Daniel Lännerström Hemsjukvården Lundby | Hemsjukvården Lundby 94:29
177 Anders Svensson Team lonkero | Team lonkero 95:42
178 Jens Schlert Lerum 96:00
179 Göran Lember Brüsseldorf All Stars 96:01
180 Peder Stenbeck Team lonkero | Team lonkero 96:42
181 Tony Pålsson ATEA Sverige AB | Busted joints 97:24
182 Christian Leksell 97:50
183 Fredrik Strömberg Veckans fredagswhisky 98:07
184 Niclas Björklund Advance AB | Team Slimpa 98:10
185 Joakim Forsemalm Radar arkitektur och planering | OKI-RADAR-KKA 98:54
186 juhani Turpeenoja Team lonkero | Team lonkero 99:19
187 Olle Wrange Salomon VIP 99:57
188 Mattias Hedberg 100:57
189 Patrik Glad ATEA Sverige AB | Busted joints 101:08
190 Robert Olsson 102:29
191 George Thörngren Advance AB | Team Slimpa 103:37
192 Christer Åkerblom ÅF 104:10
193 Anders Forssell Callista Enterprise | Callista Trail Runners 105:59
194 Christian Ehn 107:07
195 farhad abdul vacant 109:01
Esa Turpeenoja Team lonkero | Team lonkero 109:01
197 Tomas Johansson Mariestad 109:39
198 Mathias Kremer Avinode 120:29
199 Jan Gårdhagen 120:48

 

 

Herr 12 -45+ 40 anmälda
1 Björn Öberg Ryda SK 62:33
2 Kenneth Ingemarsson IK Stern 68:18
3 stefan olofsson OK Gisle 69:57
4 Kjell Olausson Pantern running club 73:34
5 Antero Nagy Mölndal 75:47
6 Lars Persson Högsbo AIK 76:36
7 Gunnar Markinhuhta Landvetter 77:03
8 Andreas Bergman Partillw 78:50
9 Magnus Emanuelsson Perstorp Oxo FK 80:47
10 Tapani Mannila Stenungsund ok 81:54
11 Per Mellberg Göteborgs Skidklubb 83:11
12 Tom Blomqvist Volvo | Cylinda Allstars 84:01
Peter Carlsson Bokhultets IF 84:01
14 Henrik Stenberg Stenberg & Stenberg HB 85:24
15 Patrik Hagman Lidköping 85:46
Jonas Lundqvist Lonesome Runners 85:46
17 Mattias Lalin Karlstad 86:08
18 Reine Kosk Volvo | Cylinda Allstars 86:12
19 Mats Baudin Sjömarken 87:42
20 Kennet Sandström OK Stigen 88:18
21 jan wilderoth Solvikingarna 88:38
22 Hans Blücher Alviva AB | Alviva 90:07
23 Henrik Stenquist Sjövalla FK 91:25
24 Jonas Antonsson Svevia AB 91:45
25 Kurt Eriksson IK Jogg 91:49
26 Lennart Asp Kitas | Just for fun 93:11
27 Henrik Ask HIF Klinten 95:22
28 Martin Moberg Atea Sverige AB | The Tremors 95:52
29 Henrik Fabricius-Franck 100:19
30 Conny Eriksson Anderberg Delphi Automotive 114:41

 

 

Herr 21 169 anmälda
1 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 85:51
2 Josef Nordlund IK Akele 91:36
3 Niclas Jonasson 93:45
4 Ola Nyberg Audi Göteborg 94:08
5 Harri Karlsson IK Akele 94:53
6 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 96:36
7 Martin Kjäll-Ohlsson Hälle IF 97:31
8 Edvin Karlsson IK Akele 98:24
9 Joakim Engström Kongahälla AIK 101:21
10 John Andén 102:00
11 Samuel Haugstvedt IK Jogg 104:37
12 Jonatan Andersson 104:42
13 mattias karlsson Solvikingarna 105:09
14 Peter Thorsell FK Studenterna 105:39
15 Fredrik Andersson IF Rigor 108:09
16 Erik Jurander Salomon Blogg 108:22
17 Patrik Nilsson Spring i Önnered 109:33
18 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 109:59
Niclas Hansson Burseryds IF 109:59
20 Johan Lingsten Mölndal Outdoor 110:31
21 Anders Leire Sävedalen AIK 110:55
22 Daniel Martinsson OK Kroppefjäll 111:09
23 Ronny Lundström 111:17
24 Patrik Lindegårdh Tolered-Utby OL 111:42
25 sven lindqvist 111:46
26 Philip Gerlee Solvikingarna 112:23
27 Martin Toresson 113:08
Henrik Ekström 113:08
29 Johan Åberg Military Fitness 113:20
30 Alexander Wingård 113:23
31 Markus Båth Landvetter Lizzards 113:37
32 Mikael Furu 113:41
33 Jon Angelbratt 113:48
34 Martti Ollila 114:04
35 Per Johansson Salomon 114:54
36 Mattias Hjälmered Triathlon Väst 116:18
37 Mikael Börjesson Ringhals IF 116:39
38 Jonas Frantz 117:55
39 Johan Dahlgren 118:24
40 Cristoffer Stockman KFUM Örebro orientering 118:42
41 Emil Byström SSIF 119:10
42 Claes Winblad 119:12
43 Johan Ljung 119:40
44 Staffan Neth Göteborgs Skidklubb 120:30
45 Fredrik Persson Solvikingarna 120:40
46 Henrik Magnusson 120:47
47 Christoffer Carlsson 120:51
48 Johan Lundström 122:31
49 Ulf Danielsson Peab IF Väst 122:55
50 Henrik Borg Pantern running club 123:05
51 Lars Bern IK Stern 123:16
52 Erik Abel Lonesome Runners 123:22
53 Niklas Olsson Pantern running club 123:47
54 Magnus Brodén Leksands OK 124:01
55 Rickard Redler 124:10
56 Mats Jacobsson 124:21
57 björn källström AXA SportsClub 124:25
58 Tobias Ahnoff Lisa+Tobias 124:27
59 Errik Josefsson Sävedalens AIK 125:37
60 Björn Saläng IK NocOut.se 125:40
61 Johan Nordlund Independia Group 126:42
62 Daniel Svensson Las Palmas 127:07
63 Niclas Clemmensen AstraZeneca IF Mölndal 127:24
64 Anders H Johansson Solvikingarna 127:38
65 Tomas Trolltoft Squeed 127:50
66 markus johansson a team 127:54
67 Linus Assarsson Försvarsmakten 128:00
68 Sebastian jakobsson Furulunds Måleri 128:10
Niklas Moberg nope 128:10
70 Mikko Mäkelä 128:20
71 Tony Norling IK Stern 128:36
72 Daniel Magnusson 128:38
73 Mikael Karlgren Team RAM 129:03
74 Thomas Jansson Kamraterna 129:05
75 Jonas Basta PIF 129:06
76 Patrik Blixt 129:08
77 Patrik Johansson Solvikingarna 129:37
78 Rikard Hallgren Aktivitus 129:53
79 Martin Persson Sk Granan 130:02
80 Peter Aminoff Rücker Nord AB 130:35
81 Richard Meurk Försvarsmakten Fjärde Sjöstridsflj 130:41
82 Mattias Ideblad 131:08
83 Jakob Holmberg 131:10
84 Jerry Bärnsten Salomon Blogg 131:26
85 Andreas Götesson IK Trasten 131:35
86 Jörgen Jansson Karlslunds IF 131:42
87 Patrik Nolberg Majorna 131:50
88 Krister Ekelund IF Skattmasarna 132:04
89 Johan Westlund IK Jogg 132:23
90 Erik Saläng 132:27
91 Jørgen Ruud Nets Active 132:42
92 Anders Rylander Göteborgs SK 132:48
93 Andreas Åstrand Tamro 133:30
94 Jonas Sörensen Dentsply IF 134:01
95 Johan Fihn 134:13
96 Magnus Björkholm Öjersjö 135:06
Richard Lärkäng 135:06
98 Thomas Karlsson OHB-Sweden 135:17
99 Daniel Rhodin PIxbo 135:19
100 Friedrich Heger Axa SC 135:44
101 Jonas Blomqvist 136:30
102 Daniel Tegeland 137:29
103 Billy Ramnerup Intersport IF 137:40
104 Mikael Lind Spring i Önnered 138:45
105 Mathias Kotyra 138:52
106 Pär Ekman Göteborg Running Club 140:38
107 Lukas Johansson Running for Vincent 141:02
108 Oskar Afzelius 141:04
109 Henrik Dahlqvist Älvängen 141:09
110 Henrik Johansson 141:20
111 Robert Johansson 141:29
112 Niclas Jönsson 141:30
113 Jon Larsson Lonesome Runners 141:49
114 Anders Arvidsson 142:59
115 Martin Nilsson 143:33
116 Pär-Anders Emanuelsson 143:35
117 Jens Åström IK Stern 143:40
118 Johan Wikman Göteborg 144:18
119 Daniel Dahlin Idrottsklubben Hakarpspojkarna 145:05
120 Mikael Åhl Varberg 145:33
121 stefan arbratt Ledarliv 146:21
122 Mattias Elholm 146:33
123 Guillermo Molina Arellano 147:02
124 Andreas Foung Pelag AB 148:07
125 Anders Ebeling Spurs 148:32
126 Anders Langvik Rävlanda AIS 148:58
127 Olof Persson 149:08
128 Johan Ingvarsson Hisingen 149:56
129 Kalle Lövnord 150:43
130 Martin du Hane Lind Andersson Consulting AB 152:07
131 Johan Wallesten Sävedalen 152:34
132 Jonas Tuveson Tuve United/TrailALot 153:26
133 Dag Thyselius Högenvägen 154:02
134 Hans Lilja Ullared 155:21
135 Mikael Edland Faber 155:53
136 Kai Tranefors SOK Knallen 159:14
137 Mattias Molin Sösdala Löparna 159:43
138 Johan Håkansson Göteborgs Skidklubb 162:11
139 Tobias Norder 162:36
140 Gábor Magyari X2S Hungary 162:59
141 Joakim Gustavsson 163:54
142 Oscar Ebenfelt IF Kville 164:20
143 Olof Robertsson 164:21
144 Mattias Linell IK Stern 169:31
145 David Landerin C.A. 727 Triathlon Göteborg 176:29
146 Henrik Korhonen IK Poppelman 196:32
147 Zoltan Kuthy STR 196:51
Jack Impola Malungs IF Ej godk.
Martin Hageberg Ej godk.

 

 

Herr 21 -45+ 31 anmälda
1 Magnus Magnusson Navåsens FK 109:57
2 Jesper Fägersten Uddevalla SK 112:46
3 Torbjörn Spaak Stenungsunds Friidrott 116:46
4 Stig Andersson Uddevalla SK 123:07
5 Sven-Roland Aminoff 127:31
6 Bengt Linnehag Traxsports 131:30
7 Stefan Axelsson 131:35
8 Tor Strömland Solvikingarna 132:12
9 Gerhard Nicklasson Göteborgs Spårvägar IF 134:46
10 Ulf Sundin Göteborg Majorna OK 137:42
11 Martin Swahn OK Skogshjortarna 138:51
12 Mikael Siring Big Joe Turner 139:19
13 Thomas Schön 139:30
14 Bengt Larsson 139:33
15 Anders Eliasson Spring i Önnered 140:17
16 Ola Hultkrantz Solvikingarna 141:41
17 Kent Andersson PIF Göteborg 142:11
18 Peter Liljenfors Sjövalla FK 145:16
19 Peter Gabrielsson Buamyst AB 151:33
20 Peter Larsson Uddevalla SK 153:27
21 Peter Nilsson 157:47
22 Lars-Erik Säll OK Alehof 159:48
23 Anders Ebenfelt IF Kville 164:37
24 michael wertich 175:07
25 Håkan Drath IK Sävehof 178:42
26 Bertil Tallqvist Friskis&svettis i Mark 194:49
27 Bengt-Inge Larsson Solvikingarna 196:33
28 Bosse Parbring 199:10

 

 

Herr 6 35 anmälda
1 Johan Carlsson Örgryte IS 32:56
2 Patrik Eriksson Solvikingarna 34:40
3 Martin Myhrén 35:42
4 Johan Magnusson Real Maskin 36:04
5 Tony Ahlberg 38:58
6 Alexander Svensson Kettlebell Center | Kettlebell Center 39:06
7 Per Liljeros Tolereds AIK 40:24
8 Claes Molin 41:35
9 Jonas Forslind 42:04
10 Örjan Emanuelsson Ulricehamns IF-skidor 42:20
11 Patrik Schmidt f179 42:52
12 Tedd Juhlin 44:30
13 Petter Fägersten 44:49
14 Christian Andersson 46:26
15 Linus Kron Sävedalens AIK 46:35
16 Erik Lundqvist 47:56
17 Johan Häggman 48:40
18 Per Tillenius 49:05
19 Andreas Lindberg 49:48
20 Tomas Sandberg Billingens Klätterklubb 50:29
21 Johan Kruse 52:04
22 Mikael Selin 52:12
23 Henrik Edman 57:25
24 Ayaz Salahuddin 58:12
25 Shahid Mujtaba 58:20
26 Stefan Bohlin Hagen BK 63:30

 

 

Ungd 6km F 8 anmälda
1 Ida Hilmersson SAIK 39:19
2 Matilda Ekenberg Sävedalen AIK 40:29
3 Lisa Antonsson 45:33
4 Hilma Markinhuhta 48:30
5 Josefin Bernhed Sävedalens AIK 51:57
6 Amanda Haarala 98:16

 

 

Ungd 6km P 11 anmälda
1 Leo Magnusson Sävedalens AIK 29:41
2 Jonathan Norder IF Rigor 36:03
3 Niklas Johansson Sävedalen AIK 37:49
4 Alexander Sandberg IFK Göteborg Friidrott 40:29
5 Alvin Ånestrand Sävedalens AIK 41:20
6 Leo Ånestrand IFK Göteborg 41:54
7 Johannes Kron Sävedalens AIK 46:29
8 Fabian Berntsson SAIK 46:34
9 Filip Brodén Leksands OK 52:30

Resultat från Salomon Trail Tour Skatås 2013 på springr.se