Resultat 2014

 

Män fem ryggar 21000 meter 202 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Fredrik Johansson Team Inov-8 84:43 0:00
2 Leon Keely SAIK 91:21 6:38
3 Ola Nyberg Salomon Sweden Trail Running Team 102:09 17:26
4 Richard Bäckström Triathlon Väst 102:31 17:48
5 Patrik Bohman NativeFitness 105:13 20:30
6 Arturs Vadzis Lettland 106:38 21:55
7 Rasmus Ax Ulricehamns IF 108:03 23:20
8 Viktor Åsander Göteborg 108:21 23:38
9 Erik Hjertonsson Göteborg 108:45 24:02
10 Johan Lingsten Mölndal Outdoor 110:01 25:18
11 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 110:08 25:25
12 Erik Jurander Swedish Trail Running 110:15 25:32
13 Mikael Börjesson Ringhals IF 110:51 26:08
14 Patrik Nilsson Lerum Friidrott 111:51 27:08
15 Niklas Carledal Göteborg 111:54 27:11
16 Jim Lee Bullaren GOIF 112:36 27:53
17 Martin Simonsson Kålltorp 113:15 28:32
18 Luca Roncoroni Civello Italia 114:40 29:57
18 Mattias Karlsson Solvikingarna 114:40 29:57
20 Johan Östman Dalregementets IF 114:55 30:12
21 Tomas Trolltoft Squeed 115:12 30:29
22 Herman Rosén Mölnlycke 115:31 30:48
23 Andreas Skärbäck OK Nackhe 115:39 30:56
24 Daniel Valentin Gmok 115:54 31:11
25 Damir Pejinovic Floda 116:02 31:19
26 Johan Cagmo Lilla löpklubben 116:17 31:34
27 Markus Båth Rücker Nord AB 116:36 31:53
28 Andreas Westlin IK Jogg 117:06 32:23
29 Tobias Pentonen Hestra IF 117:47 33:04
30 Torbjörn Pettersson OK Kullingshof 119:09 34:26
31 Daniel Midtvedt Stern/Göteborg 119:10 34:27
32 Jerker Axelsson Lag 1 | STS Alpresor 120:17 35:34
33 Anders Fredriksson Arvika IS 120:27 35:44
34 Linus Assarsson Göteborg 120:34 35:51
35 Tobias Ahnoff Gmok 120:45 36:02
36 Mattias Lindholm Göteborg 120:55 36:12
37 Henrik Hagebring Göteborg 120:57 36:14
38 Mikael Adrian Mölnlycke 121:11 36:28
39 Carl Ternstedt mezcla 121:17 36:34
40 Jakob Holmberg Göteborg 121:19 36:36
41 Niclas Gribing Örebro 121:43 37:00
42 Fredrik Ellborg Utby 121:44 37:01
43 Olof Brande’n Göteborgs polismäns IF 122:09 37:26
44 Sarriy Anani Utby IK 122:18 37:35
45 Niclas Clemmensen Kungsbacka 122:24 37:41
46 Magnus Ringström Solvikingarna 122:35 37:52
47 Gustav Persson Team Nordic Trail 122:39 37:56
48 Martin Toresson Kållered 122:58 38:15
49 Johan Brodén Trailupptechlöparen 123:03 38:20
50 Carsten Hoever Team Wicked Bonkproof 124:05 39:22
51 Jens Kjellerup Löparklubben ””Löparklubben”” 124:15 39:32
52 Johan Ullbro Aktivitus Sports Club 124:17 39:34
53 Tony Norling IK Stern 124:23 39:40
54 Viktor Roos Fektor & co AB 125:07 40:24
55 Alexander Kvist Mölndal 125:27 40:44
55 Jonas Larsson Göteborg 125:27 40:44
57 Yann Hervy Göteborg 126:17 41:34
58 Jan Grahn IK Uven 126:42 41:59
59 Oscar Rose Göteborg 126:50 42:07
60 Daniel Gustafsson Unicarriers Manufacturing Sweden AB 126:56 42:13
61 Lars Selberg Haga 127:11 42:28
62 Björn Svensson IK Stern 127:24 42:41
63 Jonas Gobén Göteborg 127:37 42:54
64 Mathias Andersson Pork Hunters | CGI 127:38 42:55
65 Fredrik Fantenberg Team Treo 128:12 43:29
66 Pär Ekman Lilla löpklubben 128:18 43:35
67 Jonas Sörensen Dentsply IF 128:25 43:42
68 Linus Björk IK NocOut.se 128:57 44:14
69 Olle Palmqvist Axa Sports Club/Göteborg 129:17 44:34
70 Johan Segerstig Göteborg 129:43 45:00
71 Mikael Nilsson Varberg 129:44 45:01
72 Linus Stridsman Lilla löpklubben 129:58 45:15
73 Christoffer Röine Baltra Lilla löpklubben 130:09 45:26
74 Oskar Svarfvar Triathlon Väst 130:15 45:32
75 Martin Ericsson Göteborg 130:33 45:50
76 Tobias Meyer Öjersjö 130:59 46:16
77 Heiko Metze IK Stern 131:47 47:04
78 Krister Bården IK Stern 132:15 47:32
79 Marcus Bramer Bramer IF 132:48 48:05
80 Robert Sjöholm Kungälv 132:49 48:06
81 Henrik Wallström Hogia running club 133:32 48:49
82 Andreas Nordin Military Fitness 133:39 48:56
83 Johan Persson Vianova 133:54 49:11
83 Fredrik Persson Lag 1 | STS Alpresor 133:54 49:11
85 Martin Du hane Göteborg 134:05 49:22
86 Anders Rimén Triathlon Väst 134:07 49:24
87 Kristoffer Lundberg Göteborg 134:16 49:33
88 Michael Bohm Sävedalen AIK 134:20 49:37
89 Anders Widegren Varekil 135:12 50:29
89 Mikael Lind Spring i Önnered 135:12 50:29
89 Petter Dahllöf Kålltorp 135:12 50:29
92 Jerry Bärnsten Swedish Trail Running 135:50 51:07
93 Johan Rydell Disneyligan 136:18 51:35
94 Tolgay Pek Klubblös 136:25 51:42
95 Fredrik Kristensen Hogia running club 136:37 51:54
96 Paul Curley Tigerbalsam 136:46 52:03
97 Kalle Lövnord Viskafors Trailrun 136:47 52:04
98 Robert Johansson Floda 137:12 52:29
99 Niclas Jonsson AXA SportsClub 137:17 52:34
100 Johan Pettersson Disneyligan 137:22 52:39
101 Michael Looysen San Diego, California, USA 137:45 53:02
102 Martin Arvidsson Göteborg 137:52 53:09
103 Nuno Rodrigues Portugal 138:04 53:21
104 David Joelsson Göteborg 138:33 53:50
105 Per Drottz IF skattmasarna 138:43 54:00
106 Jonas Ericsson Västra Frölunda 138:48 54:05
107 Harry Haaga IF Kville 138:49 54:06
108 Pelle Edlund Stocke Ts Järnet 139:33 54:50
109 Robert Andersson Göteborg 139:37 54:54
110 Andrea Piccione Volvo 139:38 54:55
111 Patrik Ahlgren Pork Hunters | CGI 139:40 54:57
111 Kristian Daneback Pork Hunters | CGI 139:40 54:57
113 Thomas Seger Pork Hunters | CGI 139:48 55:05
114 Andreas Foung Pelag AB 140:24 55:41
115 Johan Landin Whiskydogs 140:56 56:13
116 Rickard Dömstedt Landvetter 142:12 57:29
117 Andreas Stenerdahl Västra Frölunda 142:47 58:04
118 Peter Lundgren Ulricehamn 143:12 58:29
119 Bo Sjökvist Göteborg 143:39 58:56
120 Carl-Fredrik Lindahl Åsa 143:43 59:00
121 Jonas Magnusson ÖIS 143:51 59:08
122 Cyril De Avellar Helsingborg 143:53 59:10
123 Zoltan Kuthy Swedish Trail Running 144:46 60:03
124 Martin Clemensson Telia IF 144:51 60:08
125 Erik Månsson Lag 1 | STS Alpresor 145:05 60:22
126 Erik Saläng Göteborg 145:12 60:29
127 Johan Austrin Göteborg 145:31 60:48
128 Daniel Magnusson Piteå 146:05 61:22
129 Robert Johansson Göteborg 146:16 61:33
130 Jens Åström Bohus-Björkö 146:56 62:13
131 Fredrik Mindelsohn Lerum Friidrott 147:10 62:27
132 Robert Lindberg Göteborg 148:13 63:30
133 Dag Thyselius Högenvägen 149:10 64:27
134 Christian Nylén Burma Boys 149:12 64:29
135 Daniel Modrack Semcon Sweden AB 150:26 65:43
136 Johan Jöreteg SOK Knallen Borås 150:51 66:08
137 Hampus Larsson Ryda SK 151:11 66:28
138 Martin Lannsjö Mölnlycke 151:12 66:29
139 Hans Ekstam Hogia running club 151:38 66:55
140 Björn Larsson Göteborgs Muay Thai 155:28 70:45
141 Jörgen Hyving Göteborg 156:11 71:28
142 Johan Ingvarsson Hisingen 156:25 71:42
143 Eric Sjöman Lerum 157:15 72:32
144 P-a Emanuelsson Göteborg 157:47 73:04
145 Fredrik Niklasson Frektor & Co AB 158:07 73:24
146 Christer Hertze Kungsbacka 158:46 74:03
147 Christos Dimitrakakis Goteborg 159:06 74:23
148 Johan Ronner IF Skattmassarna 159:44 75:01
149 Anders Linnlökken Onsala 160:15 75:32
150 Dennis Nobelius Pokalenbrödernas IF 161:44 77:01
151 Sven Larsson Mölndal 162:01 77:18
152 Peter Meyer JP9070/Grunden Bois /Göteborg 163:54 79:11
153 Johnny Johannesson BoozHoundz 163:55 79:12
154 Johan Persson Moresco Projektledning AB 164:02 79:19
155 Marius Hauge S.H.F.L. 165:40 80:57
156 Kristian Bengtsson 165:44 81:01
157 Fredrik Torgardh Stockholm 166:28 81:45
158 Joachim Evaldsson Hemsjö 167:24 82:41
159 Fredrik Andersson 169:18 84:35
160 Robin Björkquist Västra Frölunda 170:16 85:33
161 Per Stolpe Omegapoint IF 174:57 90:14
162 Martin Oliboni Kållered 177:25 92:42
163 Per Pilebo Kungälv 179:01 94:18
164 Tommy Eriksson Mölnlycke 179:39 94:56
165 Kristoffer Nilsson Omegapoint IF 195:48 111:05
166 Peter Nemeth Mölndal 214:42 129:59
167 Markus Käll Göteborg 216:56 132:13
168 Taif Al mobarek Hogia running club 220:25 135:42
Daniel Larsson Vänersborgs SK Disk.
Mattias Stenqvist Sjövalla FK Disk.
Patrik Eriksson Göteborg Disk.
Anders Eliasson Spring i Önnered Ej start
Andreas Skille Moss Maritime BIL Ej start
Antti Aittola Göteborg Ej start
Christian Ekenberg Lonesome Runners Ej start
Daniel Andersson S.H.F.L Ej start
David Thornström Macgregor Ej start
Friedrich Heger AXA Sc Ej start
Jan Zachrison Team S.H.F.L. Ej start
Jesper Cederlöf Fat Ass Malmö Ej start
Jonas Lindh Rävlanda Ej start
Jonas Artursson Västra Frölunda Ej start
Jonathan Toker SaltStick.com Ej start
Marston Johnston Göteborg Ej start
Mattias Eklund Salomon Friends Ej start
Niklas Olsson Pantern Running Club Ej start
Pontus Danielson Brottkärr Ej start
Stefan Sundström Sustem AB Ej start

 

Kvinnor fem ryggar 21000 meter 39 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sara Een Aktivitus Sports Club 111:32 0:00
2 Annie Lennartsson Göteborg 119:11 7:39
3 Lisa Ahnoff Mattias 40 år + syskon 120:44 9:12
4 Terese Österaas Team Babbels / Salomon 125:13 13:41
5 Lisa Elowson Bullaren GOIF 125:25 13:53
6 Petra Elwmar Kungälv 126:53 15:21
7 Mirella Carlsson Team kungälv 126:57 15:25
8 Sofia Ebermark Sävedalens AIK 130:07 18:35
9 Elin Carlsson IFK Lidingö SOK 134:21 22:49
10 Miranda Ericsson STS Alpresor 138:04 26:32
11 Märta Mollén Kimstads Goif 139:41 28:09
12 Anett Aldman Härryda 139:52 28:20
13 Li Edqvist Solvikingarna 141:24 29:52
14 Martina Elf Solvikingarna 141:55 30:23
15 Elin Trolltoft Mölndal 142:04 30:32
16 Åsa Sandström Dentsply IF 142:46 31:14
17 Lisa Bindgård Mölndal 143:07 31:35
18 Malin Lemurell Solvikingarna 147:45 36:13
19 Edit Eliasson Göteborg 147:46 36:14
20 Hanna Gauffin Göteborg 148:50 37:18
21 Irma Håkansson OK Gränsen 156:26 44:54
22 Tarja Larsson Partille 159:44 48:12
23 Sarah Males Göteborg 159:48 48:16
24 Viktoria Renérius Getinge 160:39 49:07
25 Frida Sandström Moresco Projektledning AB 164:02 52:30
26 Jessica Carlsson 169:18 57:46
27 Therese Näsman Göteborg 176:34 65:02
28 Sara Wagner Frillesås 189:27 77:55
29 Malin Gustafsson Brastad 202:29 90:57
30 Sarah Looysen San Diego, California, USA 206:43 95:11
31 Stina Käll Göteborg 216:55 105:23
Pernilla Lantz Team Nordic Trail Disk.
Ellinor Andersson Göteborg Ej start
Sandra Sporre Team Nordic Trail Ej start
Tina Halvarsson Hogia running club Ej start

 

Män fyra ryggar 12600 meter 231 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Marcus Millegård Halden SK 53:07 0:00
2 Erik Folkesson Blom IFK Moras OK 54:42 1:35
3 Johan Högstrand SEAT Göteborg 55:31 2:24
4 Marcus Petersson Ängelholms IF 57:40 4:33
5 Johan Badenfelt Falkenberg Allstars 57:42 4:35
6 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 58:31 5:24
7 Jonas Palm Lag 1 | Tyréns AB 59:17 6:10
8 Henrik Bengtsson Falkenberg Allstars 60:11 7:04
9 Pierre Nyquist Puppy TS 60:39 7:32
10 Andreas Branell Ryda SK 61:58 8:51
11 Joel Johansson Lag 1 | Tyréns AB 61:59 8:52
12 Arne Kjell Vikhagen Skåla IL 64:04 10:57
13 Niklas Olsson Hejochhå HDK 64:29 11:22
14 Jim Olsson Växjö 64:32 11:25
15 Gustav Aflodal Sundbybergs IK skidor 64:44 11:37
16 Andreas Öberg Ryda SK 64:46 11:39
17 Andreas Beskow Runacademy IF 65:04 11:57
18 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 65:24 12:17
19 Jonas Nyberg Laget | SEAT Göteborg 65:26 12:19
20 Jonatan Fridolfsson Sävedalens AIK 65:27 12:20
21 Bengt Nilsson MR/PT Falkenberg 66:03 12:56
22 Joel Samuelsson Tigerbalsam 66:16 13:09
23 Svante Paulsson Spring i Önnered 66:22 13:15
24 Stefan Håkansson Halmstad OK 66:31 13:24
25 Richard Dahl OK Alehof 66:36 13:29
26 Gustav Karlberg Västra Frölunda 67:30 14:23
27 Fredrik Lerjestedt Lonesome Runners 67:40 14:33
27 Lars Nilsson Storharrens LK 67:40 14:33
29 Tobias Lindell Vänersborgs SK 67:49 14:42
30 Eric Tilly Kungälvs OK 67:52 14:45
31 Anders Govik OK Alehof 68:04 14:57
32 Lasse Strandberg MFF 69:06 15:59
33 Adam Blomberg IK Stern 69:10 16:03
34 Christopher Halldén Göteborg 69:11 16:04
35 Pär Börjesson Varberg 69:17 16:10
36 Jimmy Wärnå Göteborg 70:41 17:34
37 Erik Andersson IF linnea 70:46 17:39
38 Rasmus Mattsson Göteborg 70:49 17:42
39 Robert Johansson IK Jumbo 71:00 17:53
40 Martin Carlén Unicarriers 71:05 17:58
41 Mattias Ahnoff Mattias 40 år+ syskon 71:22 18:15
42 Erik Lindgren Göteborg 71:33 18:26
43 Alejandro Tellez IFK Skövde 71:40 18:33
44 Anders Dahlgren Högsbo 71:41 18:34
45 David Stenman Hästevik 71:44 18:37
46 Emil Hjärtfors LK Storharren 71:47 18:40
47 Henrik Lennström Göteborg 72:22 19:15
48 Jonas Nilsson team skansgatan 72:28 19:21
49 Robin Söderström Göteborg 72:29 19:22
50 Mattias Boije Göteborg 72:39 19:32
51 Erik Gundewall Göteborg 72:43 19:36
52 Henrik Borisch Military Fitness 72:49 19:42
53 Boris Estrada Göteborg 72:50 19:43
54 Joel Leander Landehof 73:05 19:58
55 Jonas Carlsson Mentice 73:13 20:06
56 Johan Fröjdstedt FM / Göteborg 73:16 20:09
57 Jimmi Svahn Riddarna 73:48 20:41
58 Alexander Sandberg IFK Göteborg Friidrott 73:56 20:49
59 Karl-Johan Kinander Amer Sports 74:39 21:32
60 Johan Lagerqvist Team Sportia 74:52 21:45
61 Marcus Andersson SKF Friluftsklubb 75:16 22:09
62 Mikael Svensson HelsingborgsLöparklubb92 (HLK-92) 75:55 22:48
63 Jesper Andersson Surahammar 76:06 22:59
64 Dan Savefjord Lag 1 | Ramböll 76:23 23:16
65 David Hägg Saab Security 76:25 23:18
66 Henrik Johannesson Femmans Sport / Salomon 76:26 23:19
67 Johan Magnusson Real Maskin 76:40 23:33
68 Jesper Ringholm Hogia running club 76:42 23:35
69 Johan Sjöberg Aktivitus 77:05 23:58
70 Thomas Karlsson OHB Sweden 77:18 24:11
71 Johan Lundh Bergsäker 77:26 24:19
71 Petter Ahnoff Mattias 40 år + syskon 77:26 24:19
73 Rickard Ehleskog Hisings Backa 77:51 24:44
74 Daniel Skartind Björkö Loverunners 78:13 25:06
75 Magnus Fogel IK Uven 78:24 25:17
76 David Johansson Ulricehamn 78:33 25:26
76 Daniel Norlander GPIF 78:33 25:26
78 Johan Nordlund Independia Group 78:39 25:32
79 Magnus Tenskär Uddevalla SK 78:42 25:35
80 Anders Johansson Salomon Friends 78:47 25:40
81 Stefan Johansson Göteborg 78:58 25:51
82 Mattias Willbro Salomon Friends 79:02 25:55
83 Stefan Tengvall Leksands OK 79:06 25:59
84 Anders Svensson Nordic trail 79:12 26:05
85 Henrik Dittmer Björkö Loverunners 79:14 26:07
85 Nils Rylen Kullavik 79:14 26:07
87 Mihails Chernovs Latvia 79:19 26:12
88 Johan Haglund Vegby 79:20 26:13
89 Peter Johansson TRÄSLÖVSLÄGE 79:32 26:25
90 Daniel Björkman Göteborg 79:39 26:32
91 Nicholas Feeney Kullavik 79:41 26:34
92 Wilmer Brodén Leksands OK 79:42 26:35
93 Linus Hellberg Lubba Då! 79:45 26:38
94 Martin Johansson DRT 79:52 26:45
95 Martin Johansson Landvetter 79:54 26:47
96 Dennis Rohlén Göteborg 79:57 26:50
97 Jonas von Mentzer Torslada 79:58 26:51
98 Lars Andel Lilla löpklubben 80:16 27:09
99 Jonas Hellentin Team Sportia 80:49 27:42
100 Tobias Torstensson Göteborg 81:00 27:53
101 Jens Naezer Lonesome Runners 81:06 27:59
102 Johan Forsberg Sävedalen 81:21 28:14
103 Tim Björkman Lag 1 | Tyréns AB 81:34 28:27
104 Johan Zandin RUAG Space AB 81:38 28:31
105 Kasper Bergvall Göteborg 81:51 28:44
106 Johan Westman Reinertsen IF 81:55 28:48
107 Jim Laaksonen Göteborg 81:58 28:51
108 Fredrik Flyrin Kungsladugård 82:14 29:07
109 Jörgen Sjöstedt MÅJEN 82:30 29:23
110 Daniel Gustavsson Västervik 82:37 29:30
111 Oskar Davidsson Göteborg 82:44 29:37
112 Hans Ask Vinslöv 82:57 29:50
113 Lucas Olsson The team | Precio 82:58 29:51
113 Patrick Delombre Torslanda 82:58 29:51
115 Alexander Gustafso Lag 3 | Tyréns AB 83:11 30:04
116 William Törneling Kungsbacka 83:14 30:07
117 Paul Allen Göteborg 83:24 30:17
118 Peter Wretmo Ikaros 83:25 30:18
119 Mathias Karlsson Dalsjöfors 83:30 30:23
120 Steve Williams Gbg 83:34 30:27
121 Hans Blucher Göteborg 83:44 30:37
122 Dennis Larsson Dentsply Sverige IF 83:47 30:40
123 Stefan Ollander Landvetter IS 84:04 30:57
124 Erik Caesar Göteborg 84:25 31:18
125 Magnus Falck SKF Friluftsklubb 84:33 31:26
126 Arne Alfredsson Uddevalla OK 84:47 31:40
127 Staffan Sandberg Lag 1 | Ramböll 85:14 32:07
128 Pär Nyström Göteborg 85:15 32:08
129 Peter Laanemets Solvikingarna 85:18 32:11
130 Kurt-Inge Landgren Ericsson 86:04 32:57
131 Mattias Hägerstrand Mölndal Outdoor 86:16 33:09
132 Piero Notaro Oslo 86:27 33:20
133 Bülent Esenteg Tuve 86:30 33:23
134 Robert Granath Lag 1 | STS Alpresor 86:37 33:30
135 Tomas Stolpe Hisings Backa 87:00 33:53
136 Jonas Neymann Sandared 87:06 33:59
137 John Widell Göteborg 87:08 34:01
138 Johan Lindberg Öjersjö 87:12 34:05
139 Magnus örnefeldt Sävedalen 87:16 34:09
140 Daniel Holst Mölndal 87:50 34:43
141 Kristian Gimring Göteborg 88:04 34:57
142 Jonas Olsson Majorna 88:09 35:02
143 Andreas Paepke Mölndal 88:35 35:28
144 Emanuel Bolger Göteborg 88:39 35:32
145 Annika Cornéer Göteborg 88:59 35:52
146 Michael Anderberg Falkenbergs RR 89:08 36:01
147 Magnus Christiansen Göteborg 89:16 36:09
148 JACK LANGGAARD Team Langgaard 89:23 36:16
149 Joakim Hanner Göteborg 90:00 36:53
150 Carl Dotevall STENA RECYCLING AB 90:03 36:56
151 Anders Nyström Halmstad 90:04 36:57
151 Linus Wiklander BOID 90:04 36:57
153 Glenn Mattsson Team Sportia 90:09 37:02
154 Magnus Karlsson Mölndal 90:10 37:03
155 Henrik Nätstrand The team | Precio 90:26 37:19
155 Henrik Ask Vinslöv 90:26 37:19
157 Jonas Hanner Björboholm 91:18 38:11
158 Jörgen Svanström Lonesome Runners 91:39 38:32
159 Göran Lember Brüsseldorf All Stars 91:43 38:36
160 Fredrik Berntsson Lonesome Runners 92:00 38:53
161 Henrik Sandqvist Rejlers IF 92:01 38:54
162 Mikael Molin Göteborg 92:35 39:28
163 Fredrik Gustavsson HÖNÖ 92:47 39:40
164 Daniel Jagefeldt HÖNÖ 93:02 39:55
165 Fredrik Persson FK Åsen 93:09 40:02
165 Mattias Eriksson Sävedalen 93:09 40:02
167 Niklas Johansson Partille 93:12 40:05
168 Linus Theorin Lag 2 | Tyréns AB 93:47 40:40
169 Erik Olofsson Lonesome Runners 94:36 41:29
170 Richard Hedman Göteborg 94:46 41:39
171 Andreas Bolger Göteborg 94:59 41:52
172 Max Ganelius Göteborg 95:26 42:19
173 Martin Olsson Lag 2 | Ramböll 95:41 42:34
174 Richard Arvidsson Sandared 95:45 42:38
175 Fredrik Ohlsson Rävlanda 95:55 42:48
176 Petter Karlsson Lag 3 | Tyréns AB 95:59 42:52
177 Ulf Berntsson Göteborg 96:01 42:54
178 Patrik Johansson Hönö röd 96:14 43:07
179 Håkan Drath Sävehof 97:28 44:21
180 Oscar Garpenholt Göteborg 97:50 44:43
181 Jonas Pettersson Axén Lerum 98:27 45:20
182 Nader Saber Lag 2 | Tyréns AB 98:49 45:42
183 Marcus Andersson The team | Precio 98:50 45:43
184 Oscar Ebenfehlt IF Kville 101:17 48:10
185 Martin Carlsson The team | Precio 101:39 48:32
186 Olle Wrange Telia Sonera 102:35 49:28
187 Carl-Magnus Andersson Lag 1 | Ramböll 102:37 49:30
188 Patrik Glad Kungälv 103:06 49:59
189 Sebastian Renerius Falkenberg 103:22 50:15
190 Peter Kling billdal 103:24 50:17
191 Filip Brodén Leksands OK 103:50 50:43
192 Tommy Bergh Precio 104:02 50:55
193 Per Olof Arnås DRT 104:23 51:16
194 Patrik Olsson Skattmasarnas IF 105:23 52:16
195 Christoffer Kindlund Lag 1 | Ramböll 105:40 52:33
196 Pär Andreasson Gunntorp Granhem 109:07 56:00
197 Peter Kling billdal 109:34 56:27
198 Henrik Smedlund Sundsvall 117:54 64:47
Vakant Lag 2 | Ramböll Ej start
Kristian Lundberg Salomon Friends Ej start
Mikael Öhrn Team Sportia Ej start
Jan-Anders Haag Team Sportia Ej start
David Lyon Mölndal Ej start
David Elmqvist Göteborg Ej start
Anders Jönsson Göteborg Ej start
Andreas Bolger Göteborg Ej start
Andreas Rietz Helsingborg Trailrunning Ej start
Jethro Jackson Nödinge Ej start
Ola Waldemarsson Vcc Ej start
Erik André Göteborg Running Club Ej start
Erik Brandén IK Stern Ej start
Johan Lång Göteborg Ej start
Jonas Antonsson Hyssna Ej start
Niclas Carlsson Långa Benet IK Ej start
Mikael Olsson VEMMA Ej start
Martin Borgvall Femmans Sport / Salomon Ej start
Martin Morén Lindome Ej start
Thomas Hansson Team Nordic Trail Ej start
Rickard Granqvist Långshyttans AIK Ej start
Rolf Grönoos Tigerbalsam Ej start
Philip Von Platen Göteborg Ej start
Peter Jessen Göteborg Ej start
Per Liljeros Tolereds AIK Ej start
Petter Mattsson Linköping Ej start

 

Kvinnor fyra ryggar 12600 meter 104 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Karin Spjuth Ik hakarpspojkarna 62:02 0:00
2 Petra Kindlund Salomon Sweden Trail Running Team 63:16 1:14
3 Camilla Nordenberg Göteborg 67:53 5:51
4 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 69:15 7:13
5 Johanna Öberg Ryda SK 69:18 7:16
6 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 71:35 9:33
7 Kerstin Ekblom Falun 71:50 9:48
8 Maria Karlsson Solvikingarna 72:34 10:32
9 Therese Forsberg Runacademy IF 72:53 10:51
10 Louise Karlsson Gamlestan 73:06 11:04
11 Linnéa Ewö Ik hakarpspojkarna 74:52 12:50
12 Liduina Van Sitteren Västra Frölunda 75:09 13:07
13 Annelie Nilsson Ängelholms IF 77:42 15:40
14 Åsa Holmstrand Ollander OK Landehof 77:57 15:55
15 Pia Johansson OK Landehof 78:25 16:23
16 Linda Olsson hisings-backa 78:58 16:56
17 Ann Johansson IFK ÖHR 79:07 17:05
18 Erika Gustavsson Växjö 80:29 18:27
19 Marlene Sjöberg Göteborg 81:56 19:54
20 Susanna Eckerstein Mölndal 82:07 20:05
20 Mervi Heiskanen 82:07 20:05
20 Lisa Edberg Team Nordic Trail 82:07 20:05
23 Linda Nyberg Mölnlycke 82:14 20:12
24 Anne Sandberg Göteborg 82:20 20:18
25 Hilde Björgaas Viloplatsen 82:23 20:21
26 Kristine Lindblom Oslo 82:46 20:44
27 Karolina Källstrand Göteborg-Majorna OK 82:51 20:49
28 Maria Olsson Team Sportia 82:58 20:56
29 Kristina Carlsen Göteborg 84:24 22:22
30 Jenny Strandhag Uddareds Frifräsare 84:43 22:41
31 Therese Hansson Rosenqvist Saab 84:46 22:44
32 Cornelia Ny Lag 1 | Tyréns AB 84:48 22:46
33 Erica Eek Laget | SEAT Göteborg 84:58 22:56
34 Sara Sundström Salomon Friends 85:05 23:03
35 Elin Fredin Falkenberg 85:46 23:44
36 Anna Lundberg MTK 87:49 25:47
37 Maria Sundström Salomon Friends 87:58 25:56
38 Emma Searle Göteborg 88:11 26:09
39 Xara Sand IF Göta Karlstad 88:35 26:33
40 Josefin Lundström Sandviken 88:44 26:42
41 Kajsa Einarsson Göteborg 89:03 27:01
42 Malin Lundskog Hälsa mera AB 89:07 27:05
43 Elin Folkesson Blom OK Älme 89:20 27:18
44 Therese Langgaard Team Langgaard 89:25 27:23
45 Caroline Skartind Björkö Roddklubb 90:03 28:01
46 Anna Aminoff Borås 90:08 28:06
47 Susanne Larsson Frillesås 90:11 28:09
48 Pia Eckerstein Göteborg 90:19 28:17
49 Gabriella Rydgren Lag 3 | Tyréns AB 90:26 28:24
50 Helen Eriksson Västra Frölunda 90:48 28:46
51 Elinor Johansson Lubba Då! 91:14 29:12
52 Sara Fransson Göteborg 91:18 29:16
52 Catarina Larsed Lidköping 91:18 29:16
54 Ebba Pihl Göteborg 91:41 29:39
55 Elin Sundin Lerum 91:47 29:45
56 Cecilia Thelin Koppartrans IK 91:54 29:52
57 Johanna Quist Göteborg 93:13 31:11
58 Anna Willstrand Wranne Västra Frölunda 93:29 31:27
59 Anna Kontro Leijonat 94:01 31:59
60 Camilla Håkansson Varberg 94:29 32:27
61 Annika Gustafsson Malmö 94:36 32:34
62 Anna Zachrisson Göteborg 94:45 32:43
63 Sofie Lundberg Lag 2 | Ramböll 95:14 33:12
64 Frida Sandberg Salomon Friends 95:15 33:13
65 Josefin Bildsten Göteborg 95:25 33:23
66 Sofia Stensson Skövde 95:38 33:36
67 Eva Liljeros Tolereds AIK 96:36 34:34
68 Pia Vanha ESAB/Göteborg 96:39 34:37
69 Camilla Friman Kullavik 96:50 34:48
70 Sofia Mårtensson GIF Varberg 97:10 35:08
71 Sarah Graemer Lag 2 | Tyréns AB 97:50 35:48
71 Emma Garpenholt Örebro 97:50 35:48
73 Erika Axén Lerum 98:26 36:24
74 Lydia Lidé Nyköping 99:41 37:39
75 Anna Larsson IK Stern 99:59 37:57
76 Marie Brodén Jönköping 100:26 38:24
77 Jacqueline Robbins AstraZeneca 101:09 39:07
78 Renata Kostrzewa Göteborg 102:04 40:02
79 Carina Cametorn Göteborg 102:37 40:35
80 Tove Hjertonsson Göteborg 104:24 42:22
81 Jessica Ekberg Lag 2 | Tyréns AB 104:26 42:24
82 Nadine Ax Boxholm 104:46 42:44
83 Mikaela Söhnchen Löparklubben 107:07 45:05
84 Emma Link Göteborg 107:11 45:09
85 Michaela Högberg skepplanda 109:07 47:05
86 Lisa Häggdahl Ryet 109:26 47:24
87 Alana da Silva Björkö 117:54 55:52
88 Malin Reynold Onsala 124:29 62:27
89 Katarina Pouraskari Klubblös 138:33 76:31
Jenny Ragnerstam Göteborg Disk.
Rebecka Stenqvist Göteborg Disk.
Alexandra Hoff Falkenbergs RR Ej start
Katja Saether Storvreta IK/ Uppsala Ej start
Helena Andersson Tigerbalsam Ej start
Annika Corneer Göteborg Ej start
Miia Setälä Göteborg Ej start
Marie Ljungkrantz billdal Ej start
Maria Ekström Göteborg Ej start
Maria Grandelius Lindor DUO Fotografi & Inredning AB Ej start
Malin Mårtensson Göteborg Ej start
Malin Ridderstad Göteborg Ej start
Lisa Ojasoo Göteborg Ej start
Lisa Lindberg Team Nordic Trail Stockholm Ej start

 

Män två ryggar 7000 meter 57 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Gustaf Stensjö Sävedalens AIK 31:51 0:00
2 Johan Jonsson Falkenberg Allstars 34:01 2:10
3 Pelle Nyberg Salomon Friends 35:00 3:09
4 Axel Lennartsson Alsjöholm 37:14 5:23
5 Elias Lennartsson Alsjöholm 37:59 6:08
6 Björn Eriksson Tieto on Trails 38:16 6:25
7 Linus Kron Göteborg 38:37 6:46
8 Örjan Ahnoff Mattias 40 år + syskon 38:40 6:49
9 Mikael Olsson Haslum 38:58 7:07
10 Erik Johansson Göteborg 40:29 8:38
11 Jonas Bergqvist Tieto on Trails 41:23 9:32
12 Martin Thompson Kållered 41:44 9:53
13 Andreas Freiman Tieto on Trails 42:14 10:23
14 Dan Lundberg Borås SK 42:19 10:28
15 Martin Millard Copenhagen 42:25 10:34
16 Peter Blomgren Tieto on Trails 43:46 11:55
17 Per Tillenius Sävedalen 44:02 12:11
17 Håkan Nykvist Shop.se 44:02 12:11
19 Martin Wahlgren Mölndals AIK 44:13 12:22
20 Claes Berntsson Sävedalen 45:01 13:10
21 Anders Witrén Landvetter 45:12 13:21
22 Olle Carlsson vakant 45:18 13:27
23 Fredrik Rosenqvist Göteborgs Skidklubb 45:21 13:30
24 Martin Ånestrand Göteborg 45:41 13:50
25 Fredrik Sjödell Göteborg 46:11 14:20
26 Erik Gustafsson Team Sportia 46:27 14:36
27 Michael Hermansson Team Harvey 46:48 14:57
28 Mikael Wihlstrand Skövde 47:14 15:23
29 Henrik Hagebring Lekberg Göteborg 47:20 15:29
30 David Liljeros Göteborg 47:28 15:37
31 Rolf Buiten IF Kville 47:37 15:46
32 Martin Wendt Partille 48:11 16:20
33 Ingvar Persson FK Åsen 48:39 16:48
34 Hans Åke Hilding Runacademy IF 50:30 18:39
35 Martin Ljungberg Göteborg 50:32 18:41
36 Ove Andersson Tieto on Trails 50:33 18:42
37 Jonas Andersson Kungsbacka 50:53 19:02
38 Johan Stetsko Team Harvey 54:05 22:14
39 Robert Alexandersson Tieto on Trails 55:22 23:31
40 Magnus Johansson Göteborg 58:26 26:35
41 Tomas Löf Åmål Multisport 59:04 27:13
42 Niklas Kjellgren Göteborg 60:25 28:34
43 Jonathan Lidé Göteborg 61:53 30:02
44 Andreas Pihl Sundsvall 67:18 35:27
Anders Johansson Landehof Ej start
Sten-Åke Karlsson Tieto on Trails Ej start
Thomas Pedersén Göteborg Ej start
Christoffer Hall Göteborg Ej start
Daniel Olsson Mölndal Ej start
Henrik Dahl AXA Sc Ej start
Henrik Johansson APIF Ej start
Jens Axelsson Tieto on Trails Ej start
Lars Nyström STS Alpresor Ej start
Ola Noreklint Tieto on Trails Ej start
Per Jändel Göteborg Ej start

 

Kvinnor två ryggar 7000 meter 85 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Frida Backman IFK Lidingö SOK 35:07 0:00
2 Malin Jonsson Sävedalens AIK 37:43 2:36
3 Jenny Eriksson SEAT Göteborg 38:59 3:52
4 Sofie Bäcklund Ytterby 41:39 6:32
5 Karin Karlsson MIT TOUGH TEAM 42:32 7:25
6 Sierra De Goldsmith Göteborg 42:51 7:44
7 Lisa Gustavsson Stockholm 43:22 8:15
8 Charlotte Wahlgren Mölndals AIK 44:12 9:05
9 Ida Enstedt Mölndal 44:13 9:06
10 Jenny Förander Göteborgs klätterklubb 44:19 9:12
11 Daniella Dahlbom Contaplus 45:12 10:05
12 Victoria Tensär Uddevalla SK 45:17 10:10
13 Linda Sjödell Göteborg 46:11 11:04
14 Linda Wennerlund OK Vilse 46:12 11:05
15 Lina Rosell Karlstad 46:13 11:06
16 Teresia Lagus Tieto on Trails 46:50 11:43
17 Malin Broby Team Sportia 46:53 11:46
18 Jennie Lorentsson IS Göta / Magasin Spring 46:54 11:47
19 Julia Jobson Romelanda 47:07 12:00
20 Linnéa Wahlgren Sjövalla FK 47:08 12:01
21 Emelie Nordlander Göteborg 47:20 12:13
22 Natalie Lucca Göteborg 47:33 12:26
23 Helené Kristoffersson Göteborg 47:52 12:45
24 Maria Naddi Göteborg 47:58 12:51
24 Lina Reichenberg Göteborg 47:58 12:51
26 Rebecka Wihlstrand Norrköping 48:35 13:28
27 Anna Svenre Göteborg 48:50 13:43
28 Karin Wahlgren Sjövalla FK 48:54 13:47
29 Lisa Hamberg Layer10 49:23 14:16
30 Ann-Helèn Jørgensen Oslo 49:27 14:20
31 Annie Andersson Tieto on Trails 49:54 14:47
32 Ulrika Axelsson Göteborg 50:44 15:37
33 Ann-Sofie Ekman Mölndal 51:34 16:27
33 Jenny Eliasson Göteborg 51:34 16:27
35 Lisa Häggdahl Mölndal 52:05 16:58
36 Camilla Holgersson Säve 52:07 17:00
37 Annie Lennartsson Haslum 52:13 17:06
37 Beata Lennartsson Sunnaryd 52:13 17:06
37 Lisa Carlsson Team Sportia 52:13 17:06
40 Fanny Lindkvist Surahammar 52:56 17:49
41 Malin Österberg Göteborg 52:59 17:52
42 Deborah Wihlstrand Skövde 53:44 18:37
43 Ulrika Wendt Frillesås 53:45 18:38
44 Malin Ekblad Hudiksvall 53:46 18:39
45 Linda Wallin Lerum 54:05 18:58
46 Nina Bråten Nol 54:09 19:02
46 Marie Hilding Runacademy IF 54:09 19:02
46 Maria Delombre Torslanda 54:09 19:02
49 Terese Bäckström Brämhult 54:24 19:17
50 Aikaterini Mitrokotsa Goteborg 54:34 19:27
51 Ulrika Stagell Social träning 54:35 19:28
52 Suzana Nikolic Olofstorp 54:47 19:40
53 Marie Påhlsson Klippan 54:54 19:47
54 Tania Börjesson Läxhjälpare.se 55:04 19:57
55 Christine Dahm Göteborg 55:09 20:02
56 Anette Eberlen Mölnlycke 55:19 20:12
57 Sanna Weiner billdal 55:30 20:23
58 Sandra Bothén Team Sportia 55:32 20:25
59 Felicia Noréus Team Smorrebrod 55:42 20:35
60 Emma Granelli Billdal 56:03 20:56
61 Ann-Sofie Johansson Göteborg 57:45 22:38
62 Elinor Furugård Lindome 58:40 23:33
63 Beate Sellberg Mölndals AIK 58:45 23:38
64 Pernilla Sass Åström Bohus-Björkö 59:51 24:44
64 Pernilla Brodén Göteborg 59:51 24:44
66 Farideh Walter Goteborg 59:57 24:50
67 Sara Kjellgren Göteborg 60:25 25:18
68 Maria Ellholm Örebro 63:41 28:34
69 Susanne Gustafsson Feenstra Kungsbacka 65:44 30:37
70 Pauline Wihlstrand Göteborg 67:18 32:11
71 Johanna Kling billdal 70:58 35:51
72 Christina Johansson Kungsbacka 81:01 45:54
73 Boel Jönler Social träning 82:01 46:54
Marie Julkunen Mariestad Ej start
Karin Eriksson Göteborg Ej start
Kajsa Sjöberg Korta Benet IK Ej start
Leyla Yilmaz Olskrokeb Ej start
Johanna Berntsson Stenungsund Ej start
Gunilla Grimsand Stena Teknik Ej start
Pernilla Steen Tieto on Trails Ej start
Amanda Ek Älvängen Ej start
Camilla Pihl Partille Ej start
Ida Forslind Göteborg Ej start

 

Män utan tid två ryggar 7000 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Peter Asp IFK GBG Arr 47:20 0:00
2 Daniel Robertsson IFK GBG Arr 79:35 32:15
3 Erik Engstrand IFK GBG Arr 91:27 44:07

 

Kvinnor utan tid två ryggar 7000 meter 1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Emma Magnusson Kålltorp Ej start

 

Män 45+ fem ryggar 21000 meter 43 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Stefan Lemurell Solvikingarna 109:53 0:00
2 Niclas Hansson Burseryds IF 111:07 1:14
3 Johnny Lidman Hälle IF 113:34 3:41
4 Patrik Isegran Skattmasarnas IF 117:31 7:38
5 Dimitrios Kiriazidis Salomon Friends 119:08 9:15
6 Johan Meuller Kvarnbyns löparsällskap 120:40 10:47
7 Sven-Roland Aminoff Peters Motor, Öland 122:00 12:07
8 Magnus Brodén Leksands OK 122:44 12:51
9 Kenneth Ingemarsson IK Stern 123:30 13:37
10 Stig Andersson Uddevalla SK 129:33 19:40
11 Calle Johansson DRT 129:52 19:59
12 Urban Zakrison Bildal 130:13 20:20
13 Mikael Palgrim Vänersborgs SK 130:30 20:37
14 Stefan Norling Salomon Friends 131:47 21:54
15 Peter Bruun Scandic 131:49 21:56
16 Bengt Linnerhag Traxsports 132:20 22:27
17 Bo Nilsson Gårdby Öland 136:08 26:15
18 Sten Thunberg Solvikingarna 136:45 26:52
19 Anders Bengtsson Falkenbergs OK 140:19 30:26
20 Mats Björn Göteborg 141:40 31:47
21 Per Leek Glasrikets RC 145:23 35:30
22 Rikard Arvidsson TPF 146:06 36:13
23 Magnus Björk Lindome 147:10 37:17
24 Ola Hultkrantz Solvikingarna 147:12 37:19
24 Lars Järvensjö Solvikingarna 147:12 37:19
26 Jan-olof Svensson Falkenbergs RR 148:32 38:39
27 Pelle Hansson Brandgul 148:52 38:59
28 Peter Nilsson Kalmar 149:47 39:54
29 Peter Nilsson Varnum 149:49 39:56
30 Patrik Kochan Bokhultets IF 150:58 41:05
31 Henrik Lindholm Klubblös 151:18 41:25
32 Martin Molin Uddevalla 154:41 44:48
33 Thomas Hammarlund Göteborg 162:04 52:11
34 Mats Niklasson Göteborg 167:01 57:08
35 Mikael Forsman billdal 168:06 58:13
36 Lars Daun SOK Knallen 168:49 58:56
37 Bengt Jansson Hogia running club 186:19 76:26
Mats Svensson PPMRÅDGIVAREN Disk.
Bo Helsing Myråsens ryttarklubb Disk.
Peter Brunn Salomon Friends Ej start
Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK Ej start
Martin Johansson Kållered Ej start
Carsten Andersen Købanhavn Ej start

 

Kvinnor 45+ fem ryggar 21000 meter 4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anna-Sofie Bark IK Akele 125:04 0:00
2 Lena Hilmerson Göteborgs Skidklubb 130:51 5:47
3 Paula Wass IF Kville 139:32 14:28
Susanne Svedberg IK Trasten Ej start

 

Män 45+ fyra ryggar 12600 meter 38 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Svante Lundgren Solvikingarna 58:13 0:00
2 Lars Swanson Solvikingarna 64:54 6:41
3 Magnus Karlsson Garonat 67:15 9:02
4 Mattias Janson Axgatan runners 69:32 11:19
5 Ulf Högfeldt Borås SK 69:38 11:25
6 Mattias Ljungqvist Tolereds AIK 75:11 16:58
7 Ingvar Larsson Värnersborgs SK 75:27 17:14
8 Gunnar Markinhuhta Landvetter 75:35 17:22
9 Edward Jobson Romelanda 77:07 18:54
10 Anders Arvidsson Laget | SEAT Göteborg 79:39 21:26
11 Kent Andersson Laget | SEAT Göteborg 80:37 22:24
12 Jakob Sellberg Pantern Running Club 80:48 22:35
13 Patrik Nyqvist Göteborg 81:12 22:59
14 Andreas Bergman Partille 82:06 23:53
15 Tommy Jensen Club Active Island 83:26 25:13
16 Thomas Jansson Lag 3 | Tyréns AB 83:32 25:19
17 Thomas Pantzar Acorn Technology 84:39 26:26
18 Per Mellberg Göteborgs Skidklubb 86:42 28:29
19 Martin Bernhardsson Sävedalen 87:04 28:51
20 Jonas Ryhr Gråben/Bengan runners 88:39 30:26
21 Torbjörn Hägerström Torslanda 90:12 31:59
22 Johan Fagerholm Billdal 90:30 32:17
23 Per Melin Kungälv 90:51 32:38
24 Mats Andersson Surahammars FK 91:03 32:50
25 Lars-Erik Säll OK Alehof 91:16 33:03
26 Stefan Malm Göteborg 92:35 34:22
27 Robert Andersson Torslanda 93:55 35:42
28 Peter Johannesson Dalen KFF 94:07 35:54
29 Anders Ebenfehlt IF Kville 98:07 39:54
30 Johan Svanå Billdal 98:25 40:12
31 Benjamin Tursell Göteborg 101:17 43:04
32 Jörgen Larsson Göteborg 118:52 60:39
Yiqiang Wu Kina Disk.
Tony Kjellberg Uddevalla Ej start
Urban Björn Öjersjö Ej start
Volker Spenke Lonesome Runners Ej start
Jonas Lundqvist Lonesome Runners Ej start
Magnus Dahl OK Tranan/Tranemo Ej start

 

Kvinnnor 45+ fyra ryggar 12600 meter 19 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Catharina Ramhult Borås SK 67:14 0:00
2 Malin Lamm Frölunda OL 71:47 4:33
3 Nicoline Aspegren Hällingsjö 79:42 12:28
4 Sofia Olemyr NaturFitness 83:26 16:12
5 Christina Granberg EHC Teknik ab 85:20 18:06
6 Eva Fransén Göteborg 87:57 20:43
7 Åsa Magnor Uddevalla SK 89:31 22:17
8 Anna-Karin Bäck M.I.T Tough Team 90:31 23:17
9 Malin Östling Mölndal Outdoor 91:40 24:26
10 Cathrine Suber MIT TOGH TEAM 94:47 27:33
11 Helén Ljungqvist Tolereds AIK 96:02 28:48
12 Slavi Jokovic BUA 97:50 30:36
13 Anna Ask Vinslöv 99:15 32:01
14 Laila Bergkvist Mölndal 103:09 35:55
15 Ulla Wikström Göteborg 109:25 42:11
Janet Wamby Lonesome Runners Ej start
Lucy Brazier Uddevalla Ej start
Johanne Baagöe København Ej start
Camilla Moberg Göteborg Ej start

 

Pojkar 16 två ryggar 7000 meter 16 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Leo Magnusson Sävedalens AIK 28:53 0:00
2 Elias Ljungqvist Tolereds AIK 32:29 3:36
3 Lukas Högfeldt Borås SK 32:34 3:41
4 Olle Westin IK Stern 33:01 4:08
5 Adam Broberg IF Rigor 34:17 5:24
6 Albin Lysell Sävedalens AIK 34:42 5:49
7 David Strandberg IFK Göteborg 38:19 9:26
8 Alvin Ånestrand IFK Göteborg 38:49 9:56
9 Måns Sjöstedt MÅJEN 39:12 10:19
10 Leo Ånestrand IFK Göteborg 40:28 11:35
11 Oscar Wahlgren Mölndals AIK 40:54 12:01
12 Fabian Berntsson Sävedalen 42:35 13:42
13 Melker Tillenius SAIK 42:37 13:44
14 Johannes Kron Göteborg 46:11 17:18
15 Erik Buiten IF Kville 47:48 18:55
Emil Broqvist Göteborg Ej start

 

Flickor 16 två ryggar 7000 meter 8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Matilda Ekenberg Sävdalens AIK 40:34 0:00
2 Anna Flakberg IFK Göteborg 41:00 0:26
3 Caroline Bark IK Akele 42:32 1:58
4 Hanna Holmgren Sävedalens AIK 43:39 3:05
5 Hilma Markinhuhta Landvetter 52:55 12:21
6 Elin Lundberg Borås SK 54:07 13:33
7 Ia Lundell Kung Ia 57:35 17:01
Tilda Bringeland USK Ej start

 

Pojkar 12 2,6km 2600 meter 25 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Harald Ekenberg In Stern 12:03 0:00
2 Gustav Brandén Öjersjö 12:04 0:01
3 Carl Erixon IFK Göteborg 12:40 0:37
4 Isak Bjurströmer Actionpoint 12:49 0:46
5 Nils Brandén Öjersö 13:34 1:31
6 Max Olsson Göteborg 13:35 1:32
7 Anton Söderbergh IFK Göteborg 13:38 1:35
8 Oskar Lundberg Borås SK 13:56 1:53
9 Ludwig Rosén Gmok 14:00 1:57
9 Alexander Borisch Kärra IBK 14:00 1:57
11 Joel Jurander Swedish Trail Running 14:03 2:00
12 Oskar Bjurströmer Actionpoint 14:06 2:03
13 Melvin Norlander IK Zenith 15:19 3:16
14 Samuel Ljungqvist Tolereds AIK 15:20 3:17
15 Tage Kinell IFK Göteborg 15:45 3:42
16 Simon Solmeus Mölnlycke 15:51 3:48
17 Emil Carlén OK Landehof 16:03 4:00
18 Jakob Asp IFK Göteborg 16:36 4:33
19 Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg 16:49 4:46
20 Gustav Asp IFK Göteborg 16:54 4:51
21 Filip Valentin Gmok 17:19 5:16
22 Noel Ericsson Göteborg 17:51 5:48
23 Elvin Lannsjö Mölnlycke 17:58 5:55
24 Herman Bråvi Lerum Friidrott 18:37 6:34

 

Flickor 12 2,6km 2600 meter 11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Alva Strandberg IFK Göteborg 11:01 0:00
2 Filippa Fagerström IFK Göteborg 12:24 1:23
3 Elin Flakberg IFK Göteborg 12:37 1:36
4 Olivia Asp IFK Göteborg 14:28 3:27
5 Matilda Asp IFK Göteborg 15:34 4:33
6 Engeli Broby Mölnlycke 17:58 6:57
7 Wilma Pettersson OK Kullingshof 18:12 7:11
8 Uma Een IFK Göteborg 23:41 12:40
9 Anna-Lisa Kinell IFK Göteborg 28:18 17:17
Anna Weiner billdal Disk.

Resultat från Salomon Trail Tour Göteborg Skatås 2014 på springr.se