Resultat Skatås mörkaste 2014 vår

Herr lång  meter 73 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 46:46 0:00
2 Viktor Weidenmo Team Nordic Trail 48:37 1:51
3 Joel Larsson Göteborgs skidklubb 49:30 2:44
4 Henrik Bengtsson Falkenberg Allstars 51:29 4:43
5 Joakim Engström Kongahälla AIK 51:38 4:52
6 Pär Boqvist Mölndal OIF 52:15 5:29
7 Enar Andersson Aktivitus SC 52:54 6:08
8 Johan Cagmo Göteborg 54:31 7:45
9 Fredrik Ellborg Utby 57:59 11:13
10 Anders Fredriksson Arvika IS 58:04 11:18
11 Johan Lingsten Mölndal Outdoor IF 58:12 11:26
12 Daniel Gustafsson Unicarriers Manufacturing Sweden AB 58:52 12:06
13 Johan Lundström Göteborg 59:49 13:03
14 Linus Stridsman Göteborg 59:58 13:12
15 Thor Wahlberg Solvikingarna 60:06 13:20
16 Friedrich Heger F&S Göteborg 60:52 14:06
17 Martin Carlén Unicarriers 60:56 14:10
18 Magnus Ringström Solvikingarna 61:02 14:16
19 Martin Andréasson Alten Sverige AB 61:52 15:06
20 Martin Du Hane Lind Andersson 62:07 15:21
20 Magnus Ringberg Lind Andersson 62:07 15:21
22 Jerker Axelsson Lind Andersson 62:19 15:33
23 Martin Persson Vänersborg 62:28 15:42
24 Claes Andersson Falkenbegs ok 62:42 15:56
25 Jonas Carlsson Mentice 62:58 16:12
26 Simon Ragnar Lilla löpgruppen 63:36 16:50
27 Lars Brändemo Utby 64:03 17:17
28 Erik Gundewall Göteborg 64:12 17:26
29 Emil Broqvist Göteborg 65:02 18:16
30 Peter Broqvist Göteborg 65:03 18:17
31 Jan Johansson Frölunda OL 65:24 18:38
32 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 65:25 18:39
33 Andrew Smith Klubblös 66:25 19:39
34 Paul Curley Gothenburg GAA 68:28 21:42
35 Erik Sternemalm Xylophane 68:35 21:49
36 Benjamin Lyngfelt Göteborg 68:48 22:02
37 Håkan Grubb Billdal 70:10 23:24
38 Mikael Faber Göteborg 70:23 23:37
39 Joakim Åkesson Trollhättan 70:31 23:45
40 Nicklas Torgardh Göteborg 70:35 23:49
41 Daniel Modrack Västra Frölunda 70:58 24:12
42 Per Stolpe Omegapoint IF 71:20 24:34
43 Johan Austrin Göteborg 71:24 24:38
44 Andreas Foung Pelag AB 71:34 24:48
45 Martin Fornegård Göteborg 71:37 24:51
46 Mikael Siring Big Joe Turner 72:18 25:32
47 Daniel Lith 72:22 25:36
48 Erik Caesar Göteborg 72:47 26:01
49 Peter Blomgren Lonesome Runners 72:53 26:07
50 Daniel Magnusson Pite 72:59 26:13
51 Robert Johansson Göteborg 73:00 26:14
52 Robert Korsle Bunkern 73:01 26:15
53 Magnus Orelöv Öjersjö 73:02 26:16
54 Fredrik Flyrin kungsladugård 73:27 26:41
55 Jens Halling AB NIGAB 73:47 27:01
56 Göran Lember Brüsseldorf All Stars 74:22 27:36
56 Kristoffer Pipusch AB NIGAB 74:22 27:36
58 Anders Elg Team Murphy SCS / Trollhättan 74:42 27:56
59 Mattias Linell IK Stern 75:33 28:47
60 Niclas Clemmensen AstraZeneca IF 77:43 30:57
61 Mathias Danielsson Xylophane 81:58 35:12
62 Volker Spenke Lonesome Runners 89:01 42:15
Paul Allen Göteborg Ej start
Erik Gundewall Göteborg Ej start
Mikael Lind Önnered Ej start
Niklas Olsson Pantern Running Club Ej start
Bertil Tallqvist Skene Ej start
Stefan Bohlin Hagen BK Ej start
Nicklas Sehlin Lerum Ej start
Martin Simonsson Kålltorp Ej start
Olof Brande’n Göteborgs polismäns IF Ej start
Johan Lång Göteborg Ej start
Kristoffer Nilsson Omegapoint IF Ej start
Kvinnor lång  meter 19 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mervi Heiskanen Göteborg 69:28 0:00
2 Hanna Carlsson Alten Sverige AB 70:31 1:03
3 Li Edqvist Solvikingarna 70:50 1:22
4 Susanne Svedberg IK Trasten 71:38 2:10
5 Lisa Bindgård Xylophane 71:40 2:12
6 Ellinor Andersson Göteborg 72:23 2:55
7 Kristina Carlsen Göteborg 72:41 3:13
8 Karin Flyrin Göteborg 80:37 11:09
8 Anna-Karin Bäck MIT Tough Team 80:37 11:09
Anna Grahn Kållered Disk.
Lina Edfeldt Lonesome Runners Disk.
Therese Henriksson Ale90 IK Disk.
Susanne Larsson Frillesås Ej start
Sara Wagner Frillesås Ej start
Maria Delombre Torslanda Ej start
Anna WIdén Göteborg Ej start
Clara Tidareannaclara Partille Ej start
Emma-Kara Nilsson Billingens klätterklubb Ej start
Caroline Strand Tuve Ej start
Herr kort  meter 29 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jonas Nordquist Dentsply IH AB 33:40 0:00
2 Camilo Lattof MIT Tough Team 35:56 2:16
3 Fredrik Körle OK Landehof 35:58 2:18
4 Markus Lihnell Solvikingarna 36:20 2:40
5 Daniel Sölsnes inget 38:07 4:27
6 Urban Björn Öjersjö 38:08 4:28
7 Marcus Lindell inget 38:22 4:42
8 Henrik Svan Sok Knallen 38:44 5:04
9 Martin Bernhardsson Sävedalen 38:54 5:14
10 Jonas Bergqvist Tieto on Trails 38:58 5:18
11 Patrick Delombre Torslanda 39:04 5:24
12 Jan Norrman Göteborg 39:10 5:30
13 Pelle Hansson Brandgul 39:15 5:35
14 Fabian Berntsson Sävedalen 39:20 5:40
15 Torbjörn Hägerström Torslanda 39:49 6:09
16 Henrik Dick Malmström inget 39:58 6:18
17 Nils Jensen saik 40:01 6:21
18 Homan Elfström MIT Tough Team 40:10 6:30
19 Claes Berntsson Sävedalen 40:56 7:16
20 Melker Tillenius saik 41:12 7:32
21 Per Tillenius Sävedalen 41:19 7:39
22 Johannes Kron inget 41:27 7:47
23 Andreas Bolger Göteborg 42:06 8:26
24 Markus Jakobsson Uddevalla 43:13 9:33
25 Lars-Erik Säll OK Alehof 43:17 9:37
Linus Kron inget Ej start
Sebastian Waltilla inget Ej start
Caroline Strand Tuve Ej start
Jacob Wass Johanneberg Ej start
Kvinnor kort  meter 31 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Karolina Källstrand Göteborg-Majorna OK 35:35 0:00
2 Louise Karlsson Gamlestan 36:02 0:27
3 Åsa Ottosson Mölndal Outdoor IF 36:57 1:22
4 Sophie Berg Sok Knallen 37:06 1:31
5 Johanna Berntsson Stenungsund 37:21 1:46
6 Therese Von Wachenfeldt Mölndal outdoor 37:33 1:58
7 Susanna Eckerstein Mölndal 37:36 2:01
8 Katarina Myhre AB Stena Finans 37:48 2:13
9 Ida Enstedt Mölndal 38:49 3:14
10 Sofie Karlsson Uddevalla 39:01 3:26
11 Sofie Bäcklund Ytterby 39:35 4:00
12 Eva Eliasson Rondellens Bryggeri 40:35 5:00
13 Hedvig Helgeson Team Kålltorp/Göteborg 40:41 5:06
14 Jessica Hellström MIT Tough Team 40:45 5:10
15 Andrea Berntsson Uddevalla 41:33 5:58
16 Eva Liljeros Tolereds AIK 41:34 5:59
17 Mia Svensson Göteborg 41:35 6:00
18 Anna Törmänen Mölndal 45:26 9:51
19 Camilla Friman Kullavik 46:12 10:37
20 Susanna Weiner Billdal 53:23 17:48
21 Sandra Ottersten Göteborg 53:24 17:49
22 Pernilla Steen Torslanda 68:38 33:03
23 Emma Andersson Klubblös 69:22 33:47
24 Karin Mattsson Mölndal 89:59 54:24
Marina Bäck Öckerö Ej start
Johanna Quist Göteborg Ej start
Linda Olsson hisings-backa Ej start
Cathrine Suber MIT Tough Team Ej start
Louise Suber MIT Tough Team Ej start
Jacob Wass Johanneberg Ej start
Susanne Sjöliden Frufällan Ej start

Resultat Skatås Mörkaste vår på springr.se